LASER DO DRUKARKI 3D

Nowe możliwości drukarek 3D

Głowica laserowa to pożyteczny dodatek nie tylko do urządzeń CNC. Zastosowanie lasera w drukarce 3D rozszerza jej możliwości i pozwala dokonywać precyzyjnego cięcia i grawerowania na materiale.

Głowica laserowa PLH3D w drukarce 3D

Głowice serii PLH3D i zamontowane w nich, emitujące światło niebieskie 450nm, diody laserowe pozwalają grawerować na filamentach* o różnych kolorach. Moduł sterujący laserem jest kompatybilny z kilkoma rodzajami sygnałów sterujących, takich jak TTL, PWM, czy sygnał analogowy. Szeroki zakres napięcia zasilania (12V – 24V) oraz niewielka masa głowicy (210g/7.4 oz) sprawiają, że pasuje ona do większości drukarek 3D na rynku.

Do większych urządzeń można zastosować mocniejszą (sześciowatową) głowicę PLH3D-6W. W przypadku drukarek o delikatnej konstrukcji, polecamy naszą głowicę o mocy 2W: PLH3D-2W.

Głowice laserowe serii PLH3D wykorzystują diody laserowe 450 nm – nową technologię, przewyższającą w wielu aspektach tradycyjnie używane lasery. Przykładowo – droższe w utrzymaniu i znacznie większe lasery CO2. Diodowe głowice laserowe można niezwykle łatwo zamontować. Mogą one też pracować na różnorodnych materiałach, takich jak tworzywa sztuczne, skóra, drewno, tektura czy tekstylia. Dodatkowo potrafią znakować stal nierdzewną i tytan.

Niebieskie lasery CNC nadają się też do innych zastosowań. Przykładowo – używając czarnej farby i lasera możemy bardzo szybko przygotować płytkę drukowaną do trawienia bez potrzeby stosowania techniki termotransferu.

Rozwiązania OEM do drukarek 3D

Opt Lasers udostępnia różnorodne opcje i rozwiązania typu OEM dla producentów chcących uzyskać dobrej jakości dedykowaną głowicę laserową specjalnie dla swojego urządzenia.

Konstrukcję oraz cechy lasera, takie jak wymiary mechaniczne i kształt, rodzaj wentylatora, skupienie wiązki, odległość od grawerowanej powierzchni, moc optyczną oraz rodzeje złącz możemy łatwo przystostować do preferencji producenta. Możliwość personalizacji stanowi idealną opcję dla producentów i dystrybutorów drukarek 3D i maszyn CNC. Nasi inżynierowie ściśle współpracują z kontrahentami w wyborze optymalnego rozwiązania.

*Filament – materiał (plastik o określonej średnicy nawinięty na szpulę)
stosowany w drukarkach 3D drukujących w technologii FDM.