O marce Opt Lasers

O Opt Lasers

Opt Lasers to prężnie rozwijająca się marka, pod którą produkowane są nowoczesne urządzenia, moduły i komponenty laserowe. Dzięki możliwościom, jakie daje wysoko kwalifikowana kadra, szeroka baza narzędziowa oraz wysokiej jakości podzespoły, zapewniamy klientom inteligentne rozwiązania zgodne ze zasadami mechatroniki i optoelektroniki.

Nasi kontrahenci i kadra

Zaopatrujemy szeroko rozpoznawalne przedsiębiorstwa, uniwersytety i laboratoria badawcze na całym świecie. Nasz zespół sam projektuje elektronikę stosowaną w naszych produktach, aby zmaksymalizować ich wydajność oraz zminimalizować koszty. Posiadamy też wysokiej jakości frezarkę CNC. Tomorrow’s System skupia grupę osób patrzącą inaczej na świat – zespół utalentowanych inżynierów i techników gotowych podjąć nowe wyzwania.

Krótka historia marki

Opt Lasers jest marką Tomorrow’s System Sp. z o.o. z siedzibą w Polsce. Twórcą firmy jest Mateusz Szymański. Jako student Mechatroniki na Politechnice Warszawskiej, odkrył swoją pasję i razem z przyjacielem postanowili w 2012 roku założyć start-up. Po dwóch latach od rozpoczęcia działalności znaleźli się w grupie laureatów konkursu „Najlepszy Polski start-up”. Był to kamień milowy pozwalający Opt Lasers wkroczyć w świat laserów i elektroniki.

Rozwijana już od wczesnej fazy rozwoju współpraca z renomowanymi firmami oraz uniwersytetami doprowadziła do stworzenia nowej linii produktów laserowych i elektronicznych, które wcześniej były niedostępne na rynku. Jednym z naszych osiągnięć było skonstruowanie modułu laserowego skupianego do światłowodu wyposażonego w ekran dotykowy oraz – w momencie jego skonstruowania – wyróżniającego się mocą (9W). Laser ten został zbudowany specjalnie na potrzeby uniwersytetu, który zgłosił się bezpośrednio do nas. W tym czasie żadna firma nie oferowała tego typu produktów.

Duże zainteresowanie naszą ofertą pozwoliło na szybkie podwojenie ilości pracowników Opt Lasers, nabycie ciężkiego sprzętu oraz wynajęcie nowej hali produkcyjnej z końcem 2016 roku. Ciągły rozwój marki sprawił, że już w połowie 2017 roku zatrudniliśmy dodatkowe 8 osób oraz przenieśliśmy się do nowej, jeszcze obszerniejszej hali produkcyjnej.

Działalność

Obecnie koncentrujemy się na trzech polach działalności:

  • Konstrukcja głowic do urządzeń CNC oraz akcesoriów i elementów do nich.
  • Budowa i sprzedaż zarówno gotowych, jak i dostosowanych do wymagań klentów modułów laserowych, takich jak sterowniki diod laserowych, kontrolery temperatury, moduły laserowe zarówno światłowodowe, jak tzw. free space.
  • Tworzenie systemów i rozwiązań optoelektronicznych wg wymagań klienta. Tworzymy projekty, budujemy prototypy, Wdrażamy przygotowane rozwiązania i integrujemy z istniejącymi systemami.

Nasze sklepy internetowe

OPTLASERS.COM

Posiadamy sklep internetowy, w którym można nabyć produkowane przez nas podzespoły, a także elementy do samodzielnego tworzenia układów laserowych:

OPTLASERSGRAV.COM

Od 2019 roku uruchomiliśmy nowy sklep internetowy specjalizujący się wyłącznie w głowicach laserowych do urządzeń CNC oraz akcesoriach. Profesjonalistów oraz hobbystów zaopatrujemy w:

  • głowice do maszyn CNC i drukarek 3D;
  • dedykowane zestawy zawierające komplet elementów do szybkiego i łatwego montażu głowic na  urządzeniach wybranych producentów;
  • akcesoria poprawiające komfort pracy i rozszerzające możliwości naszych głowic.