Zestawy laserowe

Pełne zestawy laserowe do maszyn CNC

Zestawy laserowe powstały w celu ułatwienia użytkownikom montażu głowicy laserowej na maszynie CNC. Zawierają nie tylko wszystkie potrzebne elementy, ale również instrukcję ich montażu.

Nasze zestawy możemy podzielić na:

  • uniwersalny zestaw z laserem CNC 450 nmZestawy uniwersalne, pomyślane tak, aby ułatwić montaż głowicy na dowolnej maszynie lub drukarce 3D. Zestawy uniwersalne zawierają laser 6 W, uniwersalny adapter do maszyn CNC, stację dokującą, dyszę, dwie soczewki, okulary ochronne przed laserem 450 nm. Zestawy te nie uwzględniają jednak indywidualnych cech maszyny, co sprawia, że niejednokrotnie należy samodzielnie przygotować element mocujący (holder). Ponadto dołączona głowica może mieć nieco ograniczone pole robocze w stosunku do narzędzi producenta.
  • Zestawy dedykowane, zawierające wszystkie elementy potrzebne do ulepszenia maszyny konkretnego producenta. Zestawy takie zwykle posiadają holder przygotowany specjalnie dla danej maszyny. Dedykowane kity opracowywane są tak, by w jak najmniejszym stopniu ograniczać pole robocze. Z drugiej strony zestawy takie nie posiadają elementów nieprzydatnych w przypadku danej maszyny. Na przykład, zestaw laserowy dla maszyny Stepcraft nie uwzględnia stacji dokującej, ze względu na sposób montażu głowicy. Różnice w zawartości zestawów znajdują odbicie w ich cenach.

Uniwersalne zestawy laserowe

Opt Lasers przygotowało dwa warianty uniwersalnego zestawu laserowego:

  1. zestaw profesjonalny – z głowicą PLH3D-6W-XF oraz stacją dokującą;
  2. zestaw hobbystyczny – z prostszym modelem lasera 6 W, a także pozbawiony stacji dokującej.

Pierwszy zestaw zawiera wszystkie możliwe udogodnienia, co jednak przekłada się na jego wyższą cenę. Zestaw hobby z kolei jest tańszy, posiada jednak tylko podstawowe elementy potrzebne, by rozpocząć pracę.

Zestawy dedykowane – laser dla X-Carve, Shapeoko i Stepcraft

Na chwilę obecną Opt Lasers przygotowało trzy kity dedykowane:

Laser dla maszyny ShapeokoShapeoko - laser wraz z całym zestawem. Głowica PLH3D-6W-XF, użyta jako laser do Shapeoko, jest przeznaczona do użytku profesjonalnego. Oprócz adaptera, kabli i gogli ochronnych, w zestawie znajdziesz holder do montażu na maszynie, a także stację dokującą.

 

Laser dla maszyny X-CarveX-Carve - laser z zestawem. Podobnie jak zestaw Shapeoko, zestaw dla X-Carve zawiera głowicę PLH3D-6W-XF, akcesoria do niej, stację dokującą oraz holder. Ponadto w zestawie znajduje się adapter do X-Carve wraz z kompletem kabli.

 

Laser dla maszyny StepcraftStepcraft - laser w zestawie. Oferowany przez Opt Lasers laser CNC posiada większą moc, niż laser oryginalnie oferowany przez producenta. Zestaw zawiera profesjonalną głowicę PLH-3D-6W-XF o mocy 6 W, a nie zawiera stacji dokującej, ani holdera, elementy te nie są bowiem potrzebne w przypadku tej maszyny. W zestawie znajduje się za to dodatkowo regulator ostrości wiązki.

Zobacz też nowe zestawy dedykowane w naszej ofercie

Zestawy, a części dostępne osobno

Niemal wszystkie elementy znajdujące się w poszczególnych zestawach można nabyć osobno. Dzięki temu, jeśli posiadasz już naszą głowicę, możesz dokupić do niej jedynie niezbędne części. Z drugiej strony cena całego dedykowanego zestawu jest niższa, niż wszystkich jego składników sprzedawanych osobno. Z tego względu kupno zestawu jest dobrym rozwiązaniem, gdy dopiero planujesz zakup lasera do maszyny CNC.

Opt Lasers pracuje cały czas nad nowymi rozwiązaniami. Dlatego jeśli w naszej ofercie nie znalazłeś zestawu dedykowanego dla swojej maszyny, zapraszamy do regularnego odwiedzania strony optlasersgrav.com i sprawdzania nowych produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym. Zestawy laserowe dostępne są również na naszej stronie firmowej Optlasers.com