Nowe zestawy do maszyn CNC – ZMorph, Workbee, CNC Router Parts

Dedykowane lasery do maszyn CNC

Oferta Opt Lasers systematycznie się poszerza. Mamy już trzy nowe dedykowane zestawy do maszyn CNC i drukarek 3D, a cały czas pracujemy nad nowymi. Tym razem ucieszyliśmy posiadaczy sprzętu ZMorph, Workbee, CNC Router Parts.

laser do drukarki 3D ZmorphLaser do ZMorph

Laser 6W dla wielofunkcyjnej drukarki 3D Zmorph jest dla nas szczególną premierą, gdyż stanowi efekt trwającej już od dłuższego czasu współpracy. Jest to też wspólna oferta polskich firm z branży CNC. Dotychczas oferowany fabrycznie laser o mocy 2.8 W jest narzędziem bardzo dobrym jakościowo, jednak o mocy, która nie wystarcza w niektórych zastosowaniach.

Nasz najnowszy niebieski laser 6 watt rozwiązuje ten problem. Pozwala znakować niektóre metale, takie jak tytan, czy stal. Również grawerowanie zyskuje z nim na szybkości. Nie wątpimy, że użytkownicy znajdą również inne zastosowania, w których mocniejszy laser przyniesie lepsze efekty. Nasz laser posiada w zestawie mocowanie i osłonę pozwalające od razu i bezproblemowo użyć go na urządzeniu.

praca z laserem do ZMorph

Osobom, które nie znają jeszcze tej drukarki 3D przypomnijmy, że ZMorph był jednym z pierwszych rozwiązań multi tool. Pozwala na urządzeniu typu desktop nie tylko drukować w 3D na różnorodnych materiałach (np. spożywczych), ale również wykonywać zadania zarezerwowane wcześniej dla maszyn CNC, takie jak frezowanie. Obróbka laserem była kolejną opcją fabrycznie oferowaną przez producenta.

Po latach doświadczeń mamy obecnie do czynienia z urządzeniem dopracowanym, wiodącym w swoim segmencie rynku.

laser do workbee CNCLaser do Workbee

Zestaw do maszyny Workbee wpisuje się w naszą politykę dostarczania wysokiej jakości laserów CNC dla urządzeń wiodących producentów. To jedna z najpopularniejszych obecnie na rynku maszyn. W zestawie jak zwykle dostarczamy wszystko co niezbędne do szybkiego montażu oraz wygodnej i bezpiecznej pracy. W skład zestawu wchodzi więc:

  • głowica laserowa 6 W z akcesoriami – dyszą i wymiennymi soczewkami,
  • dedykowany uchwyt mocujący,
  • adapter w nowej wersji (wyposażony w kluczyk pozwalający łatwo mechanicznie odciąć zasilanie lub upewnić się, że laser nie jest w danym momencie zasilany),
  • stacja dokująca umożliwiająca łatwe przyłączenie i odłączenie głowicy od maszyny,
  • okulary ochronne.

Laser do CNC Router Parts

Zestaw do urządzeń CNC produkowanych przez CNC Router Parts posiada bardzo podobne wyposażenie jak nasze zestawy z laserem dla X-Carve, Shapeoko, Workbee. Warto pamiętać, że obecnie zmieniła się nazwa firmy i urządzenia te sprzedawane są pod marką Avid CNC.

Obecnie do niemal wszystkich zestawów dodajemy w standardzie narzędzie pozwalające we właściwy sposób ustawić głowicę do pracy.

Dodatkowo każdy zestaw można zamówić w wersji z nową głowicą laserową μSpot przeznaczoną do bardzo szybkiego grawerowania oraz cięcia bardzo cienkich materiałów. Głowicę  μSpot opracowaliśmy szczególnie pod kątem zakładów przemysłowych, do cięcia tekstyliów.

Sprawdź też stronę o zestawach laserowych produkowanych przez Opt Lasers