GŁOWICE GRAWERUJĄCE DO URZĄDZEŃ CNC

Niebieski laser w maszynach CNC

Niewielki rozmiar głowic laserowych opartych o diody niebieskie umożliwia ich łatwą adaptację na wszelkiego rodzaju urządzeniach CNC. Autorskie rozwiązania Opt Lasers sprawiają, że głowicę łatwo zamontować i podłączyć do posiadanego systemu CNC.

Urządzenia CNC bez lasera

Obecnie adaptacja nie posiadającego lasera urządzenia CNC do pracy z głowicą laserową nie sprawia praktycznie żadnych trudności. Lasery diodowe są niewielkie, więc łatwo je “wpiąć” do urządzenia. W przypadku głowic Opt Lasers odbywa się to za pośrednictwem stacji dokującej, do której głowica dołączana jest magnetycznie.

Laser diodowy ma bardzo niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną, dzięki czemu zwykle można wykorzystać oryginalny układ zasilający urządzenia. Nasz moduł laserowy przystosowaliśmy do zasilania w zakresie 12-24V, co dodatkowo ułatwia zadanie. Również kwestia sterowania została przez Opt Lasers rozwiązana tak, by sprawić użytkownikowi jak najmniej kłopotu. Głowice mogą być sterowane sygnałami TTL, PMW jak i sygnałem analogowym.

Urządzenia CNC z laserem o słabszych parametrach

Nasze głowice można dołączyć również do urządzeń producentów oferujących słabszy lub mniej funkcjonalny laser. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku intensywnego użytkowania lasera, przynosząc jedną lub kilka z następujących korzyści:

  • skróci czas pracy nad pojedynczym projektem (wyższa moc),
  • przedłuży żywotność głowicy i ograniczy liczbę przestojów (ochrona elementów głowicy),
  • ograniczy uciążliwość pracy dzięki sprawniejszemu odprowadzaniu dymu,
  • nowe możliwości związane z regulacją skupienia wiązki.

O głowicach laserowych Opt Lasers

laserowa głowica grawerująca PLH3D-6W-XF
Seria głowic laserowych PLH3D ma wysoką tolerancję na drgania i wibracje, a zakryta płytka drukowana jest odporna na metalowe odłamki. Nasze głowice nie wymagają montowania dodatkowego chłodzenia.

Obecnie sześciowatowe głowice z serii PLH3D oferujemy w dwóch wariantach:

  • PLH3D-6W-XF który posiada dodatkowe usprawnienia jak między innymi silniejszy wentylator i pokrętło do ustawiania odległości skupienia. Polecany przede wszystkim do zastosowań typowo profesjonalnych.
  • PLH3D-6Whobby model podstawowy, dysponujący tą samą mocą, ale w niższej cenie. Nie posiada regulacji skupienia wiązki i ma dołączony słabszy wentylator. Wciąż jest jednak idealny do prostszych zastosowań i mniej intensywnej pracy – np. dla hobbystów.

PLH-12000 to nasza najnowsza i najmocniejsza głowica polecana do zastosowań profesjonalnych. 12 wat mocy zwiększa ilość zastosowań lasera CNC i skraca czas pracy nad projektem.

Akcesoria do głowic

Z głowicami dostępne są dodatkowe akcesoria:

Magnetyczna stacja dokująca PLH3D Series. Umożliwia błyskawiczny montaż i demontaż głowicy laserowej. Dzięki temu rozwiązaniu chronimy nie używany akurat laser przed pyłem. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się przy urządzeniu CNC pracującym z różnymi głowicami.

Dysza serii PLH3D (adapter Ø43mm). Usprawnia pracę wentylatora i chroni optykę. Zalecana przy grawerowaniu lub cięciu materiałów wytwarzających dużo dymu. Mocowana magnetycznie.

Producentom urządzeń CNC chcącym wykorzystać nasze moduły, firma Tomorrow’s System oferuje możliwość dedykacji głowicy i dodania przez producenta własnego loga.