ZASTOSOWANIE

Stolarstwo
Z racji że światło 450 nm jest silnie absorbowane przez różne odmiany drewna pozwala to na szybkie grawerowanie wzorów, obrazów, numerów seryjnych i inicjałów na powierzchni. Bardzo łatwo jest dostosować odcień i szerokość linii lub głębokość grawerowania poprzez dostosowanie odległości skupienia i mocy głowicy. Zintegrowany wentylator dużej mocy szybko usuwa dym a wyposażenie stacja dokująca pozwala na prosty demontaż głowicy po skończonym grawerowaniu w celu zabezpieczenia przed kurzem.

Przetwórstwo tkanin, gumy i innych materiałów
Wysoka absorpcja niebieskiego światła umożliwia szybkie cięcie materiałów, a laser nie uszkadza warstw ochronnych tkanin. Mały rozmiar pozwala na montaż nawet w maszynach o dużej gęstości elementów jak na przykład seryjne noże do cięcia gumy. Wentylator szybko pozbywa się dymu. Długa żywotność źródła lasera (> 10k godzin) sprawia, że jest on idealny do zastosowań w sektorze produkcyjnym.

Branża papiernicza
Karton, papier, tworzywa sztuczne i specjalne laminaty są idealnym materiałem do zastosowania produktu Opt Lasers. Głowice bardzo są w stanie grawerować i ciąć powyższe materiały. Usuwanie farby z malowanego szkła pozwala na tworzenie obrazów ze zdjęć. Mały rozmiar pozwala na łatwe zamontowanie głowicy w niemalże wszystkich urządzeniach mechanicznych używanych w branży papierniczej, pozwalając na wymianę, starych i coraz mniej praktycznych laserów typu CO2.

Głowice laserowe PLH3D: optlasers.com/plh3d/
Zestaw do X-Carve: optlasers.com/plh3d/x-carve-kit
Zestaw do Stepcraft: optlasers.com/plh3d/stepcraft-kit
Diody laserowe: optlasers.com/diodes
Kontrolery temperatury: optlasers.com/controller
Sterowniki do laserów: optlasers.com/drivers

Sztuka, rzemiosło i pozostałe projekty
Kompaktowa forma i lekkość serii PLH3D pozwala na dostosowanie tej głowicy do prawie dowolnej drukarki 3D lub maszyny CNC i wiąże się z niskim kosztem jej utrzymania. Wiązka laserowa o mocy 6W jest w stanie przeciąć materiały takie jak karton, balsa, cieńsze kawałki drewna, tkaninę lub plastik a także znakować stal nierdzewną.

Opt Lasers | Zastosowania | Urządzenia CNC | Drukarki 3D | O nas